Poznaj nasze sprawdzone systemy ociepleń

20/04/2020

System ociepleń firmy Kosbud to sprawdzony sposób na wykonanie solidnej i trwałej izolacji cieplnej, która charakteryzuje się wysoką wydajnością i długoletnim efektem. Poznaj proponowane przez nas systemy termoizolacji.

Zewnętrzna termomodernizacja budynku składająca się z wielu warstw spotkała się ze sporym uznaniem ze strony specjalistów z branży budowlanej a także klientów, którzy zdecydowali się zaufać temu rozwiązaniu. System ETICS sprawdza się zarówno w przypadku nowych ścian, jak i budynków, które ze względu na swoją starą budową wymagają dodatkowego zabezpieczenia w postaci docieplenia. Starannie zaprojektowany system składający się z wielu elementów skutecznie spełnia swoją rolę, a dzięki możliwości wyboru rozmaitych systemów elewacji budynek prezentuje się świeżo i elegancko.

Wielowarstwowość

Dzięki zachowaniu wielu elementów system ociepleniowy ETICS charakteryzuje się wysoką skutecznością, każda warstwa spełnia ściśle określoną rolę, biorąc pod uwagę budowę. Wyróżnia się kolejno warstwę termoizolacyjną, którą jest styropian – jego grubość uwarunkowana jest od rodzaju materiału, z jakiego wykonana jest ściana. Kolejny element stanowi warstwa składająca się z kleju oraz siatki wykonanej z włókna szklanego – dzięki temu rozwiązaniu powierzchnia przylega mocniej do podłoża i jest mniej podatna na różne czynniki atmosferyczne. Kolejnym elementem jest cienka warstwa tynku – na tej płaszczyźnie można wyróżnić wiele rodzajów tynku, które pozwalają na użycie tynków elewacyjnych o określonej barwie lub tynków, które wymagają tego, by do wykończenia powierzchni zastosować wybraną farbę elewacyjną. Możliwość dowolnej konfiguracji elewacji dostosowanej do indywidualnych preferencji klienta podkreśla atrakcyjność rozwiązania.

Rola systemu ociepleń

Oferowany system ociepleń pełni ważne zadanie, bowiem skutecznie izoluje wnętrze budynku od zewnętrznych czynników, zapobiegając tym samym tworzeniu i przedostawaniu się wilgoci. W praktyce, termomodernizacja budynku przedłuża jego żywotność oraz poprawia wygląd domu. Dzięki trwałości i wysokiej jakości materiałom, ściany obiektu są skutecznie zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi, skutecznie przechodząc próbę czasu. Jest to zatem rozwiązanie pozwalające cieszyć się niskimi kosztami związanymi ze zużyciem energii oraz nienagannym wyglądem domu, który przy wyborze alternatywnych rodzajów elewacji pozwala unowocześnić wygląd budynku, przystosowując go do obecnie panujących trendów.

Jak poprawnie wykonać ocieplenie?

By cieszyć się z długotrwałymi efektami systemu ociepleń Kosbud ETICS należy postępować zgodnie z instrukcją producenta – w ten sposób zyskuje się pewność, że wykonane prace przełożą się na długoletnią sprawność i efektywność termoizolacyjną. Kolejną gwarancją jest zlecenie usługi profesjonalnym firmom budowlanymi, które uzyskały certyfikat jakości firmy Kosbud, potwierdzając tym samym znajomość opracowanego systemu ociepleń. Stosując wyłącznie oryginalne produkty zalecane przez producenta, klient ma pewność, że jego dom cechuje się wysoką oszczędnością energii.

Warto wspomnieć, że na zakres przeprowadzonych prac właściciel budynku zyskuje aż sześcioletnią gwarancję z możliwością jej przedłużenia na okres wynoszący dziesięć lat. Asortyment firmy pozwala dostosować usługę do potrzeb klienta, dzięki czemu materiał, z którego został wykonany budynek bądź podzespoły składające się na system ociepleń, są dostosowane do wszelkich czynników składających się na całokształt ocieplenia. W przypadku elewacji oferowane rozwiązania sprawiają, że jest ona odporna na różnego rodzaju zabrudzenia, dzięki tynkom i farbom posiadającym zdolność samooczyszczenia skutecznie zapobiegają powstawaniu różnego rodzaju osadów. Odporność na czynniki zewnętrzne sprawia, że zewnętrzna strona budynku nie wymaga dalszych prac konserwujących. Warto więc zaufać doświadczonej i profesjonalnej firmie o ugruntowanej pozycji, która doradzi i dobierze optymalne rozwiązanie dla każdego domu.

Zobacz również

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.