Nowoczesne wykończenie elewacji zewnętrznej – poznaj nowe materiały wykończeniowe

25/05/2019

Producenci materiałów przeznaczonych do wykończeń elewacji posiadają w swoich ofertach produkty odwzorowujące tradycyjne rozwiązania w nowoczesnych wydaniach. Wśród nich znajdziemy elastyczny beton architektoniczny, elastyczne płytki klinkierowe KLINKIERO oraz deski elewacyjne Tabulo.

Nowoczesne materiały wykończeniowe

Szukając najlepszych rozwiązań, jeśli chodzi o wykończenia elewacji zewnętrznych różnego rodzaju budynków i obiektów, warto zapoznać się z nowoczesnymi materiałami, które zapewniają nie tylko wyjątkową jakość i trwałość, ale także najwyższe walory estetyczne. Co więcej, są niezwykle łatwe w montażu. Wśród tradycyjnych i powszechnie dostępnych metod wykończenia elewacji znajdziemy między innymi wykończenie w surowym, betonowym stylu bądź różnego rodzaju tynkach. Często spotykanym rozwiązaniem stają się także elementy dekoracyjne z cegły klinkierowej bądź drewna. Producenci materiałów wykończeniowych wychodzą naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i oferują panele ścienne, które są doskonałą alternatywą dla stosowanych dotychczas, tradycyjnych rozwiązań.

Produktem, na który warto zwrócić uwagę, bez wątpienia są elastyczne płytki klinkierowe KLINKIERO. W niezwykły sposób odwzorowują strukturalne płytki klinkierowe. Doskonale nadają się do wykończenia ścian, kominów czy też filarów. Coraz częściej stosowane są także w aranżacji nowoczesnych i ekstrawaganckich wnętrz, gdzie możemy je spotkać jako element dekoracyjny ścian korytarzy, salonów, kuchni i łazienek. Wśród zalet tego produktu należy wymienić niezwykle łatwy i szybki montaż. Płytki klinkierowe KLINKIERO dostępne są w formie okładziny ściennej. Dzięki temu ich montaż nie wymaga posiadania szczególnych umiejętności czy też specjalnego sprzętu.

Kolejnym nowoczesnym materiałem wykończeniowym jest elastyczny beton architektoniczny. Doskonale sprawdza się w wykończeniach ścian wewnętrznych i zewnętrznych. Surowa struktura betonu bardzo często pojawia się w różnego rodzaju aranżacjach. Tego typu wykończenie coraz chętniej wykorzystywane jest także w tradycyjnych wnętrzach, zdobiąc ściany korytarzy, kuchni czy łazienek. Beton architektoniczny wykonywany jest w takiej samej technologii, jak ma to miejsce w przypadku elastycznych  płytek klinkierowych KLINKIERO. Forma okładziny ściennej gwarantuje prosty i szybki montaż oraz daje większe możliwości co do realizacji wszelkiego rodzaju projektów.

Wśród tego typu produktów znajdziemy także deskę elewacyjną Tabulo, która w doskonały sposób imituje tradycyjne deskowanie. Jest to elastyczna okładzina ścienna odwzorowująca strukturę drewna. Idealnie sprawdzi się jako element dekoracyjny nie tylko elewacji zewnętrznych, ale także ścian we wnętrzach.

Najwyższa jakość w parze z niezwykłą elegancją

Przedstawione powyżej okładziny elewacyjne to propozycje materiałów wykończeniowych elewacji wykonanych w najnowocześniejszych technologiach. Decydują one o niezwykle łatwym i szybkim montażu, który nie wymaga specjalnych umiejętności oraz profesjonalnego sprzętu. Jednak nie jest to jedyna zaleta tego typu materiałów. Cechują się one najwyższą jakością i trwałością. Posiadają one dużą odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne, promieniowanie UV oraz wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.  W ten sposób unikamy powstawania pewnych ubytków i pęknięć w ich strukturze, które mogą powstawać z  czasem w tradycyjnych materiałach wykończeniowych. W przypadku elastycznej deski elewacyjnej możemy zapomnieć o odpryskiwaniu powłoki zabezpieczającej bądź próchnieniu materiału, co często cechuje elementy wykonane w tradycyjnym drewnie.

Elastyczne okładziny ścienne to także gwarancja uzyskania najwyższych walorów estetycznych. Tego rodzaju produkty posiadają bogatą wersję kolorystyczną oraz unikalne struktury odwzorowujące tradycyjne materiały w nowoczesnym wydaniu. Znajdują one szerokie zastosowanie nie tylko na elewacjach, ale także we wnętrzach budynków nadając im unikalny charakter. Szeroka oferta produktowa pozwala na realizację najbardziej wymagających projektów. Dzięki dostępnym na rynku środkom do pielęgnacji i impregnacji powierzchni elastycznych okładzin możemy cieszyć się ich unikalnymi cechami przez wiele lat.

Zobacz również