Wiele się działo w miniony weekend na szosowych trasach kolarskich. W Sobótce koła Wrocławia rozegrano Mistrzostwa Polski Elity, gdzie wystartował zawodnik Klubu Kolarskiego V-MAX – Dariusz Kołakowski. Niewątpliwym zaszczytem było walczyć ramię w ramię z samym Mistrzem Świata – Michałem Kwiatkowskim czy gwiazdą z Tour de France – Rafałem Majką.

Natomiast w pobliskim Dębem Wielkim, gdzie w niedzielne popołudnie trwał wielki festyn z okazji Święta Gminy odbył się szereg wyścigów z udziałem niemal całej ekipy mińskich „ścigantów” trenera V-MAXu Jacka Tomkiewicza. Już po raz trzeci rozegrano w tej miejscowości Puchar Wójta Gminy, którego sponsorem była firma KOSBUD. Wyścig w tym roku został włączony do Ogólnopolskiego Challege’u Masters PZKOL co znacznie podniosło jego rangę. Zanim jednak do akcji ruszyli zawodnicy pełnoletni, pierwsze pojedynki stoczyli najmłodsi. Te zmagania objęte były ramami Ligi Szosowej Mazowsza, czyli wyścigu kolarzy „licencjonowanych”. W obu wyścigach podziwialiśmy bardzo wysoki poziom sportowy. W szeregach Klubu Kolarskiego V-MAX, który był współorganizatorem imprezy już kilka dni wcześniej ogłoszono stan pełnej gotowości bojowej. Mińszczanie mieli wielki apetyt na laury a ich obecna dyspozycja potwierdzała, że trzeba mierzyć bardzo wysoko. Rozwój wydarzeń był niesamowity. V-MAX zdominował całą rywalizację i w najmocniejszych kategoriach wiekowych aż sześciokrotnie lądował na najwyższym stopniu podium. Ola Tylkowska (kat.ŻAK) i Iza Wiercioch (kat.Młodziczka) wśród dziewcząt były bezkonkurencyjne. Przemek Kuligowski (kat.ŻAK), Kuba Soszka (kat.Młodzik) i Dominik Murasicki (kat.Junior) wśród chłopców byli poza jakimkolwiek zasięgiem rywali. Również wśród najstarszych zawodników nie zawiódł Tomek Czyżkowski wygrywając swój wyścig w kategorii Mastersów.

Uroczysta ceremonia dekoracji zawodników przyciągnęła do głównej sceny pokaźną ilość widzów. Puchary dla zwycięzców wręczali Wójt Krzysztof Kalinowski, Dyrektor SK BANK w Mińsku Mazowieckim Michał Grochocki, oraz sponsorzy Klubu V-MAX.