Imitacja deski elewacyjnej TABULO


Wykonanie elewacji drewnianej za pomocą elastycznej okładziny. Elewacja drewniana wykonana za pomocą deski dekoracyjnej Tabulo podwyższa estetykę nowoczesnego, jak i tradycyjnego budownictwa. Imitacja deski elewacyjnej Tabulo jest odporna na warunki atmosferyczne. Powierzchnia wykonana przy użyciu tej okładziny wygląda, jak prawdziwa ściana z drewna. Może być stosowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.


Szczegółowy opis montażu elastycznej okładziny – deski elewacyjnej TABULO. Taka imitacja drewna na elewacji nadaje budynkowi ciepłego a jednocześnie nowoczesnego charakteru. Elastyczna deska TABULO posiada certyfikat ETICS, który potwierdza jej trwałość i odporność na warunki atmosferyczne przez wiele lat. 


Imitacja deski elewacyjnej składająca się z elastycznej okładziny imitującej drewno. Deska TABULO to prosty sposób na urozmaicenie fasady o dodatkowy wzór drewna. Film przedstawia sposób montażu deski elewacyjnej na narożach i na glifach okiennych. Deska elewacyjna przyklejana jest do ściany za pomocą wodoodpornego kleju dyspersyjnego TERMOLEP-D. 

Stonehenge Imitacja płyty granitowej


Prosty sposób na wykonanie imitacji ściany z granitu. Dzięki zastosowaniu tynku dekoracyjnego Stonehenge firmy Kosbud na bazie tynku mozaikowego i taśm malarskich w prosty sposób możemy uzyskać do złudzenia podobną ścianę do płyt granitowych. Tynk nakładamy w identyczny sposób jak tynk mozaikowy Mozalit pamiętając, aby nakładać go w jedną stronę. Taśmy malarskie należy oderwać zanim tynk dekoracyjny Stonehenge stwardnieje. Do zastosowania jako wykończenie zewnętrzne cokołu w systemach ociepleń jak i na podłożach mineralnych.

Stonehenge Imitacja kamiennej sciany


Film przedstawia sposób wykonania imitacji ściany z kamienia polnego. Dzięki zastosowaniu tynku dekoracyjnego Stonehenge firmy Kosbud na bazie tynku mozaikowego i kartonowego szablonu w prosty sposób możemy uzyskać efekt do złudzenia podobny do ściany wykonanej z kamienia polnego. Tynk nakładamy w identyczny sposób jak tynk mozaikowy Mozalit pamiętając, aby nakładać go w jedną stronę. Kartonowy szablon należy oderwać zanim tynk dekoracyjny Stonehenge stwardnieje. Do zastosowania jako wykończenie zewnętrzne cokołu w systemach ociepleń jak i na podłożach mineralnych.

Klinkierit ściana klinkierowa


Klinkierit to silikonowy tynk dekoracyjny firmy Kosbud, który przy zastosowaniu wraz z szablonem pozwala  w prosty sposób wykonać imitacje ściany klinkierowej. Ścianę wystarczy zagruntować gruntem silikonowym Grunlitem-SL, nakleić szablon i nanieść tynk dekoracyjny Klinkierit. Po delikatnym podeschnięciu silikonowej masy tynkarskiej należy odkleić szablon. Wcześniej naniesiony grunt silikonowy Grunlit -SL utworzy fugę w wybranym kontrastującym kolorze a naniesiony tynk dekoracyjny Klinkierit- klinkierowe cegły.

Czyszczenie dachu z glonów


Biolit to środek grzybobójczy do usuwania zielonych przebarwień z dachów i ścian budynków. Czyści zgrzybiałe zzieleniałe ściany, zgrzybiałą, zzieleniałą blachodachówkę, zgrzybiałą, zazielenioną dachówkę ceramiczną, zzieleniałe fasady oraz zazieleniałe ściany. Zainfekowany grzybem lub algami dach lub ściany należy spryskać środkiem grzybobójczym Biolit, odczekać kilka minut, po czym usunąć zabrudzenia myjką ciśnieniową.